Розв’язування задач. Самостійна робота

Мета уроку:

  • завершити роботу з відпрацювання навичок використання розпо­дільної властивості множення для: а) обчислень; б) розкриття дужок; в) зведен­ня подібних доданків; г) винесення найбільшого спільного множника за дужки;
  • розвивати пам’ять і мислення;
  • виховувати культуру математичних записів та інтерес до вивчення предмета.

Тип уроку: застосування знань, умінь та навичок.

Обладнання: картки з текстами самостійної роботи.

Хід уроку

 

І. Організаційний етап

Налаштовую учнів на роботу, перевіряю готовність до уроку.

IІ. Повідомлення теми, мети і задач уроку

ІІІ. Відтворення основних положень вивченого на попередньому уроці

  1. Перевірка домашнього завдання

Перевірити наявність виконаних домашніх завдань та відпо­вісти на запитання учнів, які виникли при їх розв’язуванні. Наприкінці уроку зібрати робочі зошити для перевірки до­машнього завдання та самостійної роботи.

 

  1. Фронтальне опитування
  • Які доданки називають подібними?
  • Чим можуть відрізнятися один від одного подібні доданки?
  • Що означає «звести подібні доданки»? Як звести подібні доданки?
  • Які властивості множення використовуємо, щоб спростити вираз
    4(a + b) – 0,5(ab)?
  1. Усна робота
  • Обчисліть, використовуючи розподільну властивість множення:

а) 4 · 5; б) 2 · (-3); в) (-8) · ; г) -18,6 · 8 + 1 · (-18,6);

д) 5,27 · (-15) – (-15) · (-4,73); є) 5 ·  –  · ; ж) 999·16; з) -999·16

  • Спростіть вираз: а) 31а + 14а; б) 34х + 15х; в) 29b b; г) 45у – у;
    д) х + 34х; е) а + 23а; ж) 2а – 3b + а.

 

ІV. Відпрацювання навичок

  1. Розв’яжіть рівняння:

а) 3х + 2 – х = 6; б) 3(х – 1) – х = 0; в) 7 – 3у + 4у – 4 = -1.

  1. Винесіть за дужки спільний множник:

а) 7х + 7у;            б) 15х – 10у;        в) 10т – тk;         г) 16a + 8ab;

д) 4ab + 6ac;       є) 3та – 6тb6тс.

  1. Обчисліть найзручнішим способом:

а) -0,2 · 3,8 – 3, 7 · (-0,2); б) .

  1. Спростіть вираз, використовуючи розподільну властивість множення:

а) 2(х – 7у + 3z); б) -х + ххх + с; в) 0,6(4х – 12) – 0,4(5х – 7).

  1. Обчисліть значення буквеного виразу №1396

 

Ф і з к у л ь т х в и л и н к а

 

V. Діагностика рівня засвоєння навчального матеріалу

Тестові завдання

Варіант 1

  1. Який результат дістанемо, застосувавши розподільний закон мно­ження для обчислення виразу (0,03 + 2,5) 0,4?

1) 1,12;       2) 10,12;     3) 1,012;     4) 2,12.

  1. Який вираз дістанемо, розкривши дужки в добутку -5р( + 2у 3k)?

1) -5хр + 10ру - 15рк;            2) 5рх - 10ру +15рк;

3) 5рх - 10рх - 15рк;              4) 5рх -2ру + 15рк.

  1. Який вираз дістанемо, спростивши вираз 4с(3а – 2) – 6а(2с + 1)?
    1) 12aс – 8с + 12ас + 6a; 2) -8с – 6а;   3) -8с + 6a;   4) 8с – 6а.
  2. Обчисліть значення виразу 5(5p – 4х) – 4·(х – 2p), якщо p = -2; х = 2.
    1) -18; 2) -114;      3) -90;        4) 90.
  3. Укажіть корінь рівняння -5(у – 2) + 3(2 – у) = 0:
    1) 8; 2) -2;                    3) 2;            4) -0,25.

Варіант 2

  1. Яке з поданих чисел дістанемо, застосувавши розподільний закон
    множення до виразу (12,5 + 0,1) 0,8?

1) 100,8;     2) 18;          3) 10,8;       4) 10,08.

  1. Який вираз дістанемо, розкривши дужки в добутку -2k(3а – 5b – 2с)?
    1) 6ak – 10bk – 4ck; 2) 6ак +10bk + 4ck;

3) -6ak + 10bk + 4ck;             4) -3аk5bk4сk.

  1. Який вираз дістанемо, спростивши вираз 5p (-3 + k) – k · (5p – 1)?
    1) -15p - k; 2) 15р k; 3) -15р + k; 4) -15р + 5рk + k k.
  2. Обчисліть значення виразу (2х – 3у) – 2·(5х – 2у), якщо х = -1, у = 1?
    1) -9; 2) 1;            3) 9;            4) -1.
  3. Знайдіть корінь рівняння (х – 1) – 2(1 – х) = 12:

1) 3;            2) 9;            3) 5;            4) -3.

 

VІ. Підсумок уроку

Обговорюємо проблеми, що виникли при розв’язанні самостійної роботи.

VІІ. Домашнє завдання

Повторити правила ділення десяткових і звичайних дробів

№1393, 1397

Прикріплені файли

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *