Відсоткові розрахунки.

 

Мета уроку:

  • система­тизувати знання учнів про означення поняття «відсоток від числа»; формули, що виражають способи розв’язування основних задач на відсотки, виробити вміння відтворювати зміст вивчених понять та алгоритмів і застосовувати їх для розв’язування вправ, що передбачають розв’язування основних задач на відсотки;
  • сприяти розвитку всесторонньо розвинутої особистості, розвивати пам’ять і мислення;
  • виховувати здатність до творчого застосування знань і вдосконалення умінь.

Тип уроку: застосування знань

Наочність та обладнання: опорний конспект

Хід уроку

І. Організаційний етап

Перевіряю готовність учнів до уроку, налаштовую їх на роботу.

 

II. Перевірка домашнього завдання

Перевірити наявність виконаних домашніх завдань та відпо­вісти на запитання учнів, які виникли при їх розв’язуванні.

 

III. Формулювання мети і завдань уроку.
Мотивація навчальної діяльності учнів

Серед прикладних задач, які мо­жуть бути розв’язані методом математичного моделювання, зна­чне місце посідають задачі, у яких мова йде про відсотки.

IV. Актуалізація опорних знань та вмінь учнів

Усні вправи

  1. Виконайте множення:

1) 0,5 · 48;           2) 0,2 · 60;           3) 1,5 · 20;           4) 0,1 · 17.

  1. Знайдіть:

1)  від 15;

2) 50% від 124; 10% від 0,03;  25% від 1,64;

3) яку частину становить число 5 від числа 25? А скільки %?.

V. Систематизація знань. Формування нових знань

Опорний конспект

 

Відсотком (процентом) називається сота частина цілого (яке приймається за одиницю).1 % від числа а дорівнює  а

Основні задачі на відсотки

1. Знаходження відсотка від числа. р% від числа а дорівнює а.Приклад. 7% від числа 300 дорівнює  · 300 = 21.
2. Знаходження числа за заданою величиною його відсотка. Якщо р% якого-небудь числа становить b, то все число до­рівнює .Приклад. Число, 30% якого дорівнює 24, — це число х = 24 :  =

=  = 80.

3. Знаходження відсоткового відношення двох чисел.Число а від числа b становить  · 100%.

Приклад. Число 26 від числа 65 становить

· 100% =  · 100% = 40%.

 

 

VІ. Формування вмінь

Усні вправи

  1. Знайдіть:

1) 50% від числа 48;    2) 20% від числа 60;    3) 150% від числа 20.

  1. Знайдіть:

1) число, 10% якого дорівнює 17; 2) число, 75% якого дорівнює 150.

  1. Знайдіть відсоткове відношення чисел:
    1) 5 і 25;          2) 45 і 30.

Письмові вправи

№№543, 547, 552, 554.

VII. Підсумки уроку

  1. Що називають відсотком від числа?
  2. Як знайти а% від числа b? Наведіть приклад.
  3. Як знайти число, якщо а% від цього числа дорівнює b? На­ведіть приклад.
  4. Як знайти, скільки відсотків становить одне число від іншого? Наведіть приклад.

 

 

VIII. Домашнє завдання

  1. Вивчити п.16.
  2. Розв’язати №544, 555.
  3. Повторити розв’язування лінійних нерівностей з однією змінною.

Прикріплені файли

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *