Аналіз контрольної роботи. Що таке відсоток

Мета уроку:

  • сформувати у учнів поняття відсотка, розуміння того факту, що всій величині відповідає 100 %; сформувати вміння записувати відсотки у вигляді десят­кового дробу, виконувати вправи, які передбачають використання поняття відсотка;
  • розвивати пізнавальні здібності учнів;
  • виховувати інтерес до вивчення математики.

Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь

Хід уроку

І. Організаційний етап

Налаштовую учнів на роботу, перевіряю готовність до уроку.

IІ. Повідомлення теми, мети і задач уроку

IIІ. Аналіз результатів контрольної роботи

  1. Оголосити статистичні дані про бали, що одержали учні.
  2. Спираючись на аналіз контрольної роботи, повідомити учням про типові помилки, що були допущені в контрольній роботі.

Можна запропонувати інтерактивну вправу «Спіймай помилку». Деякі розв’язки завдань з типовими помилками записано на дошці. Учні шукають помилки.

IV. Актуалізація опорних знань

1.Усні вправи

  1. Знайдіть від числа: 1) 200; 2) 60; 3) 7; 4) 67,3; 5) 5,48.
  2. У саду росло 300 дерев, від них становлять яблуні. Скільки яблунь росло в саду?
  3. У школі навчається 900 учнів, з них 0,15 отримали за рік з математики 11 балів. Скільки учнів отримали 11 балів з математики?

Виконайте множення на 0,01: 1)3; 2) 11; 3)100; 4) 1000; 5) 123

2.Запитання до класу

Яку частину становить?

1) 1 ар від 1 гектара;               2) 1 м2 від 1 ара; 3) 1 см від 1 м;

4) 1 копійка від 1 гривні;        5) 1 рік від 1 століття.

[Відповідь — ]

V. Формування знань

Бесіда

В повсякденному житті часто маємо справу із сотими частинами величин: 1 ар =  га, 1м2 =  а, 1 см = м,   1 к =  грн. Тому для цього часто вживаного дробу  дібрали спеціальну назву й позначення: 1 відсоток («від ста»), позна­чається 1 % і  = 0,01 = 1 %.

Тобто відсотки — це особлива форма запису дробів.

Тому можна перетворювати відсотки у дроби: 1 % = 0,01,

2% = 2 · 0,01 = 0,02;

15% = 15 · 0,001 = 0,15;

100% = 100 · 0,01 = 1;

125% = 125 · 0,01 = 1,25.

Маємо: щоб записати відсотки десятковим дробом, треба кількість відсотків помножити на 0,01 (поділити на 100), при цьому 100 % = 1!

Також можна розв’язувати обернену задачу: будь-який десятковий дріб записати у вигляді відсотків: знаючи, що 1 = 100%, можемо сказати, що

2 = 2 · 1 = 2 · 100 % = 200 %;  0,3 = 0,3 · 1 = 0,3 · 100%; = 30 %;

0,125 = 0,125 · 1 = 0,125 · 100 % = 1,25.

Висновок: будь-яке число можна виразити у відсотках і навпаки; будь-яку кількість відсотків можна виразити десятковим дробом.

Але зазвичай записом у формі відсотків користуються, коли мають справу із сотими частими величинами.

Згадаймо, що:

1 а дорівнює 1 % від 1 га; 1 м2 дорівнює 1 % від 1 а і т. д.

Ф і з к у л ь т х в и л и н к а

Закріплення

Що складає:

1) 1% гривні; 2) 1% центнера; 3) 1% дециметра; 4) 1% кілометра. Тобто, щоб знайти 1% будь-якої величини, треба поділити значення цієї величини на 100?

 

VІ. Формування вмінь

Розв’язування вправ

  1. Запис відсотків десятковим або звичайним дробом: №№1461, 1462.
  2. Запис десяткового дробу у відсотках: № 1459.
  3. Задачі на повторення: № 1453.

Додаткові завдання

1)У саду росте 79 дерев, 100 % дерев плодоносять. Скільки дерев плодоно­сять?

В актовій залі 120 місць. На концерт прийшли 120 учнів. Скільки від­сотків місць були зайнятими?

2)Які з наведених ситуацій неможливі:

а)  101 % учнів нашого класу відвідують спортивні секції;

б) за два, дні Маринка прочитала 150 % книги;

в)  100 % людей нашої планети — блондини;

г)  вартість квитка на футбол становить 120 % вартості квитка на хокей?

3)На уроці відсутні 10 % учнів. Скільки відсотків учнів присутні на уроці?

 

VІІ. Підсумок уроку
Запитання до класу

  1. Що більше: 1 % від гривні чи від 5 копійок?
  2. Який з наступних записів є записом 3% у вигляді десяткового дробу?

1) 3; 2) 0,3; 3) 0,03; 4) 0,003.

VIІІ. Домашнє завдання

  • 34, №№ 1460, 1463, 1368(7-9) – повторення.

Прикріплені файли

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *