Ділення десяткових дробів на натуральне число.

 

Мета уроку:

  • домогтися засвоєння учнями алгоритму ділення десяткового дробу на натуральне число, встановити алгоритм перетворення звичай­ного дробу на десятковий; формувати навички розв’язання завдань, що передбачають ділення на натуральне число.

Тип уроку: засвоєння знань, умінь і навичок.

Обладнання: картки для індивідуальної роботи.

Хід уроку

І. Організаційний етап

Налаштовую учнів на роботу, перевіряю готовність до уроку.

IІ. Повідомлення теми, мети і задач уроку

ІІІ. Відтворення основних положень вивченого на попередньому уроці

  1. Перевірка домашнього завдання

Відповіді до завдань домашньої роботи записую на дошці, учні або в ході самоперевірки, або взаємоперевірки перевіряють якість ви­конання роботи, за необхідності коментуючи виконання найск­ладніших прикладів.

 

  1. Індивідуальна робота на картках

1. Виконайте ділення:

1) 8, 61 : 7; 2) 7,68 : 24; 3) 170 : 8.

2. Розв’яжіть рівняння:

12 · х = 88,8.

  1. Усна робота
  • Обчислити: 0,6:2; 1,5:3; 7,2:9; 2,7:9; 1:2.
  • Спростити: 3х+4х; 5х-х+2.
  • Розкрити дужки: 3(х-2); 5(а-4в).
  • Знайти периметр і площу прямокутника: а=0,8см; в=0,7см.
  • Перевести в м: 23см; 5дм; 7км; 5дм3см.

 

IV. Вдосконалення знань

Нагадую учням, що  = а : b, де а і b — натуральні числа, отже, поділивши чисельник а на натуральне b (знаменник), можемо отримати десятковий дріб. Тобто десятковим дробом тепер можемо записати не тільки дроби, що мають вигляд , а й деякі інші дроби (де b — не є розрядною одиницею): для цього треба лише поділити чисельник дробу на його знаменник.

Приклад.  = 3 : 4 =0,75

Завдання 1. Перетворити на десятковий дріб і запам’ятати:

; ; ; ; ; ; .

(= 0,5; = 0,25; = 0,2; = 0,4; = 0,6; = 0,8; = 0,125.)

 

V. Відпрацювання навичок

Розв’язання вправ

На цьому уроці учні закріплюють знання алгоритму ділення на нату­ральне число і перетворення звичайного дробу на десятковий, а також розв’язують задачі, що передбачають сумісне виконання арифметичних дій з десятковими дробами №№1330, 1333(1), 1335(2) і знаходження дроба від числа №1344.

 

VІ. Підсумок уроку

Запитання до класу

  1. Поясніть, як виконати ділення:

1) 2,7 : 3; 2) 5 : 2; 3) 184 : 10.

  1. Поясніть, як записати десятковим дріб .

 

VІІ. Домашнє завдання

Повторити правило переходу від звичайного дробу до десяткового.

Розв’язати №№ 1334, 1336, 1345.

Прикріплені файли

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *