Ділення десяткових дробів.

Мета уроку:

  • завершити формування основних умінь теми: виконання ді­лення десяткових дробів окремо і сумісно з іншими арифметичними діями; застосувати отримані знання при розв’язанні текстових задач.

Тип уроку: застосування знань, навичок та вмінь.

Обладнання: демонстраційні картки для усної роботи.

Хід уроку

І. Організаційний етап

Налаштовую учнів на роботу, перевіряю готовність до уроку.

IІ. Повідомлення теми, мети і задач уроку

ІІІ. Відтворення основних положень вивченого на попередньому уроці

  1. Перевірка домашнього завдання

Перевірити наявність виконаних домашніх завдань та відпо­вісти на запитання учнів, які виникли при їх розв’язуванні.

  1. Розминка

Усні вправи

  1. Заповніть ланцюжок обчислень:
  2. На полиці супермаркету стояло 630 банок консервів, з яких 0,3 стано­вили овочеві консерви. Скільки банок овочевих консервів стояло на полиці?
  3. Ластівка живе до 9 років, що складає:

1) 0,3 років життя жайворонка;

2) 0,2 років життя чайки.

Визначити тривалість життя цих птахів.

  1. У скільки разів число:

1) 36 більше за 1,2;      2) 7 більше за 5; 3) 0,8 менше від 16;

4) 0,03 менше від 1,5?

  1. Заповніть таблицю:

 

Власна швидкість Швидкість течії Швидкість за течією Швидкість про­ти течії
25 км/год 2,5 км/год
12,7 км/год 16,3 км/год

 

 

ІV. Відпрацювання навичок. Розв’язування вправ

  1. Задача на рух в одному напрямку.

Відстань між двома пристанями дорівнює 9,9 км. Від цих пристаней
в одному напрямку одночасно виїхали два катери. Один катер рухався
позаду зі швидкістю 24,6 км/год і наздогнав другий через 4,5 год після
початку руху. Знайдіть швидкість другого катера.

Розв’язати задачу двома способами: рівнянням і по діях.

Нехай х км/год — швидкість другого катера, тоді (24,6 – х) км/год — швидкість наближення. За 4,5 год один катер різниця відстаней (24,6 – х) · 4,5 км, яка за умовою задачі дорівнює 9,9 км. Складемо рівняння:

(24,6 – х) · 4,5 = 9,9;

х =  22,4.

  1. Задача на рух по річці.

Човен пройшов 2,2 год за течією і 1,4 год проти течії. Який шлях подолав човен за весь час руху, якщо швидкість течії дорівнює 2,3 км/год , а власна швидкість човна – 18,9 км/год?

  1. Розв’язування прикладів на всі дії з десятковими дробами.

№1392(3,4)

 Додаткова задача 1

Маса колібрі — найменшої пташки на Землі — 1,8 г, що складає 0,0002 маси страуса— найбільшого птаха. Маса півня становить 0,05 маси страуса. Знайдіть масу страуса і масу півня.

 

V. Підсумок уроку

1) Як знайти швидкість катера за течією? Проти течії?

VI. Домашнє завдання

Повторити правила ділення десяткових дробів, розряди.

Розв’язати №№ 1394(1), 1396(1), 1398.

Прикріплені файли

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *