Знаходження відсотка від числа

Мета уроку:

  • ознайомити учнів із знаходженням відсотків від даного числа; сформувати вміння записувати відсотки від числа і розв’язувати задачі, що передбачають цю дію;
  • формувати вміння аналізувати інформацію;
  • виховувати інтерес до вивчення математики, позитивне ставлення до на­вчання.

Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь

Хід уроку

І. Організаційний етап

Налаштовую учнів на роботу, перевіряю готовність до уроку.

IІ. Повідомлення теми, мети і задач уроку

ІІІ. Відтворення основних положень вивченого на попередньому уроці

  1. Розминка
    Усні вправи
  2. Яке з чисел більше й у скільки разів?

1) 4,56 і 45,6; 2) 1,04 і 104; 3) 6,07 і 0,00607.

  1. Знайдіть числа, яких не вистачає у ланцюжку обчислень:
  2. Виконайте дії:

1) 1,48 : 100;       2) 1,48 · 100;       3) 36,7 · 100;

4) 36,7 : 100;       5) 0,4 : 100;         6) 0,4 · 100.

 

2. Перевірка домашнього завдання

Вибірково перевіряю зошити, відповідаю на питання, що виникли у учнів під час виконання домашнього завдання.

  1. Актуалізація опорних знань
    Запитання до класу

1. Що ми називаємо 1%? Наведіть приклади.

2. Як записати відсотки десятковим дробом? Записати дробом: 6%, 60%, 600%.

  1. Як записати десятковий дріб (число) у відсотках? Записати у відсот­ках: 35; 3,5; 0,35; 0,035.
  2. Як знайти від числа;  від числа; 0,03 від числа?

 

IV. Вдосконалення знань

Порівняйте умови задач

Задача 1. Полуниці містять у середньому 0,06 цукру. Скільки кіло­грамів цукру міститься в 15 кг полуниць?

Задача 2. Полуниці містять у середньому 6% цукру. Скільки кіло­грамів цукру міститься в 15 кг полуниць?

Неважко помітити, що задачі відрізняються тільки одним: 0,06 замінено на 6%. Але учні розуміють, що 6% = 0,06 = . Отже, розв’язання задачі 2 буде відрізнятися від розв’язання задачі 1 тільки цією дією.

Розв’язання. І спосіб  1) 6%  = ;

 

2) 15 :100 = 0,15 (кг) становить 1% маси полуниць;

3) 0,15 · 6 = 0,9 (кг) цукру міститься в 15 кг полуниць.

(Або записати одним виразом: 15 : 100 · 6 = 0,9 (кг) цукру)

ІІ спосіб 1) 6% = 0,06;

2) 15 · 0,06 = 0,9 (кг)

Відповідь. 0,9 кг.

Отже, задачі, в яких треба знайти відсотки від числа, розв’язуються майже так, як розв’язуються задачі на знаходження дробу від числа, а саме: щоб знайти відсотки від числа, треба:

  • виразити відсотки звичайними дробами;
  • дане число поділити на знаменник дробу і отримане число помножи­ти на чисельник цього дробу.

Ф і з к у л ь т х в и л и н к а

V. Формування вмінь

№№1466(1,2), 1468(1,2).

№1415(1) – повторення

VI. Підсумок уроку
Запитання до класу

  1. Скільки сантиметрів становлять 1% метра?
  2. Знайти 5% від 200; 7% від 30

VII. Домашнє завдання

  • 34; №№ 1467.

Прикріплені файли

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *