Знаходження відсотків від числа. Самостійна робота.

Мета уроку:

  • сформувати вміння, відпрацювати навички знаходження від­сотків від числа; провести діагностику засвоєння знань і вмінь;
  • розвивати уміння працювати самостійно;
  • виховувати культуру усного та писемного мовлення та міжособистісного спілкування.

Тип уроку: застосування знань, навичок і вмінь.

Обладнання: картки для самостійної роботи.

Хід уроку

І. Організаційний етап

Налаштовую учнів на роботу, перевіряю готовність до уроку.

IІ. Повідомлення теми, мети і задач уроку

ІІІ. Відтворення основних положень вивченого на попередньому уроці

  1. Перевірка домашнього завдання

Друга половина уроку присвячена виконанню самостійної роботи, тому, зібравши зошити учнів після виконання роботи, перевіряю як якість виконання домашньої роботи, так і самостійну роботу.

 

  1. Розминка
    Усні вправи

1. Розчин містить сіль і воду. Сіль становить 9% розчину. Скільки відсотків становить вода?

  1. Сплав складається з міді, цинку та алюмінію. Мідь становить 58% сплаву, цинк — 34%. Скільки відсотків сплаву становить алюміній?
  2. Скільки треба взяти води і скільки солі, щоб отримати 12 кг 30% розчину?
  3. Чому дорівнюють: 1) 5% від 300; 2) 7% від 400; 3) 40% від 30%?

 

IV. Відпрацювання навичок

Розв’язання вправ: №№ 1480; 1491.

Додаткові задачі

У шкільній бібліотеці 1800 книжок. З них 28% становлять книжки науково-популярної тематики, 43% — книжки зарубіжних письменників, а решта — українських. Скільки книжок українських письменників у бібліотеці?

Ф і з к у л ь т х в и л и н к а

 

V. Самостійна робота

Варіант 1

  1. Знайти 1) 12% від 500; 2) 24% від 8,5.
  2. У табуні було 300 коней, з них 36% становили вороні. Скільки воро­них коней було в табуні?
  3. В їдальню завезли 160 кг овочів. Капуста становила 48% усіх овочів, морква — 23%, а картопля — решту. Скільки кілограмів картоплі за­везли в їдальню?

Варіант 2

  1. Знайти 1) 15% від 400; 2) 23% від 7,5.
  2. У череді було 200 тварин; 43% з них становили вівці. Скільки овець було в череді?
  3. Потрібно було відремонтувати 140 км дороги. За перший тиждень відремонтували 36% дороги, за другий — 32%, а за третій — решту. Скільки кілометрів дороги відремонтували за третій тиждень?

 VI. Підсумок уроку

 

VІI. Домашнє завдання

Повторити формулу об’єму прямокутного паралелепіпеда.

Розв’язати  №№1481; 1486; 1494*.

Прикріплені файли

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *