Знаходження відсотків від числа.

Мета уроку:

  • відпрацювати навички застосування поняття про відсотки й ал­горитм знаходження відсотків від числа під час розв’язування задач;
  • збагачувати інтелектуальний потенціал;
  • виховувати патріотичні почуття, інтерес до вивчення математики.

Тип уроку: застосування знань, навичок і вмінь.

Обладнання: демонстраційні картки для усної роботи.

Хід уроку

І. Організаційний етап

Налаштовую учнів на роботу, перевіряю готовність до уроку.

IІ. Повідомлення теми, мети і задач уроку

ІІІ. Відтворення основних положень вивченого на попередньому уроці

  1. Перевірка домашнього завдання

1) Після виконання математичного диктанту зібрати робочі зошити для його перевірки і перевірки до­машнього завдання.

2) Математичний диктант.

Варіант 1 [2]

  1. Записати десятковим дробом 45% [ 8%].
  2. Записати десятковим дробом 3% [ 118%].
  3. Записати десятковим дробом 124%[ 35%].
  4. Записати у відсотках 0,15[ 0,21].
  5. Записати у відсотках 1,43 [0,05].
  6. Записати у відсотках 0,04 [ 1,85].
  7. Знайдіть 1% від 200 [від 500].
  8. Знайдіть 2% від 4 [від 7].
  9. Закінчіть речення: «Один відсоток — це … » [Знайдіть 40% від 60].
  10. Знайдіть 30% від 50 [Закінчіть речення: «Відсотком називається …»].
  11. Знайдіть 10% від 700 [ 20% від 300].

3) Усна робота

  • Робота з демонстраційними картками на всі дії з десятковими дробами.
  • Яку частину числа становить: 10%; 25%; 50%; 75%; 100%?

Ф і з к у л ь т х в и л и н к а

 

IV. Формування умінь і навичок розв’язувати задачі на знаходження відсотків від числа

На цьому уроці продовжується робота з вироблення вмінь і навичок рахувати відсотки від числа, замінивши їх дробами.

Розв’язування вправ:

№№ 1470; 1472; 1473(1); 1476 (1,3); 1478— задачі початкового і середнього рівня.

V. Підсумок уроку

Запитання до класу

  1. У кінотеатрі 500 місць. Під час сеансу було зайнято 90 % усіх місць. Скільки глядачів дивилося фільм?
  2. Порівняйте 40 % від числа 80 і 80% від числа 40.

 

VІ. Домашнє завдання

Повторити алгоритм знаходження відсотків від числа.

Розв’язати  №№  1474; 1477, на повторення: № 1452(1).

Прикріплені файли

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *