Знаходження числа за його відсотком.

Мета уроку:

  • узагальнити й систематизувати знання учнів про види задач, що розв’язуються із застосуванням алгоритму знаходження числа за його від­сотками; здійснити діагностику засвоєння знань і сформованих умінь учнів;
  • розвивати увагу, уміння лаконічно й математично грамотно висловлювати свою думку;
  • виховувати уважність, самостійність.

Тип уроку: застосування знань, навичок і вмінь.

Обладнання: картки для самостійної роботи.

Хід уроку

І. Організаційний етап

Налаштовую учнів на роботу, перевіряю готовність до уроку.

IІ. Повідомлення теми, мети і задач уроку

ІІІ. Відтворення основних положень вивченого на попередньому уроці

  1. Перевірка домашнього завдання

Перевірити наявність виконаних домашніх завдань та відпо­вісти на запитання учнів, які виникли при їх розв’язуванні.

Наприкінці уроку зібрати робочі зошити для перевірки до­машнього завдання і самостійної роботи.

 

  1. Усні вправи

1. Знайдіть числа, яких не вистачає в ланцюжку обчислень:

  1. Одне число становить 50% другого. У скільки разів друге число більше за перше?
  2. Знайдіть:

1) половину добутку чисел 1,2 і 0,3;

2) третину різниці чисел 14,3 і 14,03;

3) подвоєну частину чисел 0,45 і 0,9;

4) потроєну суму чисел 2,7 і 0,32.

IV. Формування умінь і навичок

Задача 1. Знайдіть число, якщо:

  • 4% цього числа дорівнюють 32;
  • 13% цього числа дорівнюють 2,6;
  • 32% цього числа дорівнюють 0,96.

Задача 2. Руда містить 70 % заліза. Скільки треба взяти руди, щоб отримати 84 г заліза?

Задача 3. Петрик витратив 52 % своїх грошей на покупку нової книж­ки, 40% грошей — на цукерки, після чого в нього залишилось 2,8 грн. Скільки грошей було у Петрика спочатку?

Задача 4. Магазин продав за три дні партію яблук, причому за перший день було продано 45 % усіх яблук, за другий — 60 % остачі, а за третій — решту 660 кг. Скільки всього кілограмів яблук було продано за три дні?

Ф і з к у л ь т х в и л и н к а

V. Діагностика знань і вмінь учнів

Самостійна робота

Варіант 1

  1. Петрик купив книжку за 9 грн., що становить 30% грошей, які в нього були. Скільки грошей було в Петрика?
  2. За перший день було продано 37% завезеної в магазин тканини, за другий — 25% тканини, а за третій — решту 76 м тканини. Скільки метрів тканини було завезено в магазин?
  3. За перший день Петрик прочитав 40% всієї книжки, за другий — 60 % остачі, а за третій — решту 144 сторінок. Скільки всього сторінок у книжці?

Варіант 2

  1. Насос перекачав у басейн 42 м3 води, що становить 60 % об’єму басей­на. Знайдіть об’єм басейна.
  2. За перший місяць відремонтували 45% доріг, за другий — 20%, а за третій — решту 87,5 км доріг. Скільки кілометрів доріг відремонтували за три місяці?
  3. За перший день тракторна бригада зорала 30 % площі всього поля, за другий — 75 % остачі, а за третій — решту 42 га. Знайдіть площу поля.

 

VІ. Підсумок уроку

Виконавши самостійну роботу, учні звіряють відповіді з правильни­ми. Проводиться аналіз самостійної роботи.

VIІ. Домашнє завдання

№№1536, 1544*, 1393(5) – повторення.

Прикріплені файли

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *