Знаходження числа за його відсотком.
Мета уроку:
- сформувати вміння розв’язувати задачі достатнього і високого рівня, що передбачають знаходження числа за значенням його дробу;
- формувати вміння аналізувати інформацію;
- виховувати уважність, спостережливість.
Тип уроку: застосування знань, навичок і вмінь.
Обладнання: демонстраційні картки для усної роботи.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Налаштовую учнів на роботу, перевіряю готовність до уроку.
IІ. Повідомлення теми, мети і задач уроку
ІІІ. Відтворення основних положень вивченого на попередньому уроці
- Перевірка домашнього завдання
Завдання перевіряються усно: учні з місця коментують розв’язання цих вправ, правильні відповіді називаються і записуються на дошці.
- Розминка
Усні вправи
- Обчислити:
1) 0,5 · 4, | 2) 2 – 0,6, |
: 0,1, | · 0,3, |
– 0,8, | : 6, |
: 30; | + 0,23; |
? | ? |
- Знайдіть число, якщо:
1) 30% цього числа дорівнюють 90;
2) 15% цього числа дорівнюють 4,5;
3) 7% цього числа дорівнюють 0,084.
- Магнітофон коштував 500 грн. Потім його ціна знизилась на 20%. Яка
нова ціна магнітофона?
IV. Вдосконалення вмінь
1. Бесіда.
Як називається частина числа?
Як тоді назвати , , числа?
(Відповідно 2%; 13%, 45%). А як виразити у відсотках 1? (1 = 100%). Отже, число 1 = 100%. А якщо мова йде про величини, то що собою становить 100% якоїсь величини (ціни, площі, об’єму роботи)? (100% відповідає всій величині)
Отже, якщо:
1) учень прочитав 30% книжки, скільки відсотків йому залишилось прочитати? (100% – 30% = 70%)
2) Під час сушіння яблука втрачають 84% своєї маси, скільки відсотків маси становить маса сушених яблук? (100% – 84% = 16%)
3) Спочатку витратили 28% зарплати, а потім ще 54%, то скільки відсотків зарплати залишиться? (100% – (28% + 54%) = 100% – 82% = 18%).
Ф і з к у л ь т х в и л и н к а
- Розв’язування вправ.
№1530, 1531, 1534.
V. Підсумок уроку
Який із записів відповідає умові задачі?
Троє друзів збирали гриби. Перший зібрав 37% грибів, другий 25% грибів, а третій — решту. Скільки відсотків грибів зібрав третій хлопчик?
1) 37 + 25 = 62(%);
2) 37 – 25 = 12(%);
3) 100 – (37 + 25) = 38 (%).
VІ. Домашнє завдання
№№1522, 1535, 1393(3) – повторення.