Контрольна робота з теми “Вектори на площині”.
Мета уроку:
- перевірити навчальні досягнення учнів з теми «Вектори».
Тип уроку: перевірки і оцінки знань, умінь і навичок.
Обладнання: роздатковий матеріал (картки з текстами контрольної роботи).
Хід уроку
І. Організаційний етап
Перевіряю готовність учнів до уроку, налаштовую їх на роботу.
ІІ. Повідомлення теми, мети і задач уроку
ІІІ. Контрольна робота
Варіант 1
1.(1б) Знайти модуль вектора (-12; 5).
А)13; Б) ; В) 17; Г) 14.
- (1б) Знайти координати вектора, якщо А(3; -4), В(9; -2).
А) (6; -6); Б) (6; 2); В) (-6; -6); Г) (-6; -2).
- (1б) Дано вектори(2; 4) і (3; 1). Знайти координати вектора , що дорівнює 3- 2.
А) (0; 3); Б) (-1; 3); В) (12; 10); Г) (0; 10).
- (2б) Дано вектори(х; 4) и (20; -10).При якому значенні х векториі : а) колінеарні; б) перпендикулярні?
- (2б) Точки М і К – середини сторін СD и АD паралелограма АВСD відповідно. Виразити вектор через вектори = і =
- (2б) Знайти косинус кута А трикутника АВС, якщо А(-3; 2), В(5; 3), С(-4; -3).
- (3б) Кут між векторами і дорівнює 30˚, = || =1. Знайти скалярний добуток ( -2)( +).
Варіант 2
1.(1б) Знайти модуль вектора (-7; -24).
А)13; Б) ; В) 17; Г) 25.
- (1б) Знайти координати вектора, якщо А(-6; 2), В(1; 0).
А) (-5; 2); Б) (-6; 0); В) (-7; 2); Г) (7; -2).
- (1б) Дано вектори(2; 4) і (3; 1). Знайти координати вектора , що дорівнює 6+ 5.
А) (27; 29); Б) (27; 5); В) (55; 56); Г) (36; 20).
- (2б) Дано вектори(2; 6) і (-3; х). При якому значенні х векториі : а) колінеарні; б) перпендикулярні?
- (2б) Точки Е і F – середини сторін АВ і ВС паралелограма АВСD відповідно. Виразити вектор через вектори = и =
- (2б) Знайти косинус кута В трикутника АВС, якщо А(-3; 2), В(5; 3). С(-4; -3).
- (3б) Кут між векторами і дорівнює 60˚, = || =1. Знайти скалярний добуток ( -)( +2).
Варіант 3
1.(1б) Знайти модуль вектора (5; -12).
А) 13; Б) ; В); Г)
- (1б) Знайти координати вектора, якщо А(-3; 7), В(6; 4).
А) (3; -3); Б) (9; -3); В) (-9; 3); Г) (4; 2).
- (1б) Дано векторЗнайти координати вектора , що дорівнює 2- 3.
А) (8;-2); Б) (20;3); В) (20;-3); Г) (8;-9).
- (2б) Дано вектори(-2; х) і (3; 6).При якому значенні х вектори і : а) колінеарні; б) перпендикулярні?
- (2б) На сторонах АВ і ВС паралелограма АВСD відмітили відповідно точки F і E – середини цих сторін. Виразити вектор через вектори = і =
- (2б) Знайти косинус кута С трикутника АВС, якщо А(1; – 4), В(4; 7). С(- 2; 1)
- (3б) Кут між векторами і дорівнює 30˚, = || =1. Знайти скалярний добуток ( -)( +).
Варіант 4
1.(1б) Знайти модуль вектора (8; -6).
А) 2; Б) ; В) 10; Г) 4.
- (1б) Знайти координати вектора, якщо А(-3; 4), В(-9; 2).
А) (2; 6); Б) (6; 2); В) (-6; -2); Г) (-2; -6).
- (1б) Дано вектори Знайти координати вектора , що дорівнює 2+ 3.
А) (-13; 13); Б) (13; 13); В) (-10; 7); Г) (-13; 7).
- (2б) Дано векториПри якому значенні х векториі : а) колінеарні; б) перпендикулярні?
- (2б) На сторонах СD і АD паралелограма АВСD відмітили відповідно точки М і К – середини цих сторін. Виразити вектор через вектори = і =
- (2б) Знайти косинус кута А трикутника АВС, якщо А(-1; 2), В(3; 7). С(2; – 1)
- (3б) Кут між векторами і дорівнює 60˚, = || =1. Знайти скалярний добуток ( -2)( +).
IV. Підбиття підсумків уроку
З’ясувати, які завдання викликали труднощі в учнів, та відповісти на запитання учнів.