Контрольна робота з теми «Числові послідовності»
УРОК №62
Урок в темі №11
Тема уроку. Контрольна робота з теми «Числові послідовності»
Мета уроку:
- перевірити рівень знань та вмінь учнів, набутих ними під час вивчення теми «Числові послідовності»;
- розвивати уміння лаконічно й математично грамотно висловлювати свою думку;
- виховувати культуру писемного мовлення.
Тип уроку: контроль знань та вмінь учнів
Обладнання: роздавальний матеріал (картки з текстами контрольної роботи)
Хід уроку
І. Організаційний етап
Перевіряю готовність учнів до уроку, налаштовую їх на виконання контрольної роботи.
II. Перевірка домашнього завдання
Збираю зошити з виконаною домашньою контрольною роботою (робота перевіряється та враховується при виставленні тематичного бала).
III. Формулювання мети і завдань уроку.
Мотивація навчальної діяльності учнів
Ще раз наголошую, що метою контрольної роботи є демонстрація учнями своїх навчальних досягнень, а саме: знання змісту основних понять, формул та алгоритмів, вивчених у темі 4 «Числові послідовності», а також уміння застосовувати набуті знання при розв’язуванні вправ.
IV. Тематична контрольна робота № 6
І варіант
- Знайдіть чотирнадцятий член і суму двадцяти перших членів арифметичної прогресії (аn), якщо а1=2 і а2=5.
- Знайдіть п’ятий член і суму чотирьох перших членів геометричної прогресії (bn), якщо b1=27 і q=1/ 3.
- Знайдіть суму нескінченої геометричної прогресії 28,-14,7,… .
- Знайдіть номер члена арифметичної прогресії(аn), який дорівнює 7,3, якщо а1=10,3 і d = -0,5.
- Між числами 2,5 і 20 вставте два таких числа, щоб вони разом з даними числами утворювали геометричну прогресію.
- Знайдіть суму всіх натуральних чисел, більших за 100 і менших від 200, які кратні 6.
ІІ варіант
- Знайдіть шістнадцятий член і суму тридцяти перших членів арифметичної прогресії (аn), якщо а1=10 і а2=6.
- Знайдіть шостий член і суму п’яти перших членів геометричної прогресії (bn), якщо b1=-64 і q=1/2.
- Знайдіть суму нескінченої геометричної прогресії -125,25,-5… .
- Знайдіть номер члена арифметичної прогресії(аn), який дорівнює 10,9, якщо а1=8,5 і d = 0,3.
- Між числами 2 і-54 вставте два таких числа, щоб вони разом з даними числами утворювали геометричну прогресію.
- Знайдіть суму всіх натуральних чисел, більших за 50 і менших від 180 , які кратні 8.
V. Підсумки уроку
Як варіант проведення цього етапу уроку можна запропонувати оголошення правильних відповідей до завдань контрольної роботи, виконаних учнями, або роздати учням для опрацювання вдома (домашній аналіз контрольної роботи) копії правильних розв’язань, заготовлені вчителем заздалегідь.
VI. Домашнє завдання
- Виконати аналіз контрольної роботи (за розданими розв’язаннями).
- Повторити системи рівнянь з двома змінними.