Множення вектора на число. Колінеарні вектори.
Мета уроку:
- продовжити формування умінь і навичок множення вектора на число, з’ясовування колінеарності векторів; формувати вміння застосовувати вивчені значення і властивості до розв’язування задач;
- розвивати пам’ять, увагу;
- прищеплювати бажання мати якісні, глибокі знання.
Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок
Обладнання: м’яч для проведення інтерактивної вправи
Хід уроку
І. Організаційний етап
Налаштовую учнів на роботу на уроці
IІ. Повідомлення теми, мети і задач уроку
ІІІ. Відтворення необхідних знань і умінь, перевірка їх якості
- Перевірка домашнього завдання
Правильність виконання домашніх завдань перевірити за записами на дошці, які зроблено до початку уроку.
- Математичний диктант
Дано вектори:
Варіант 1 Варіант 2
(3; 1); (7; -4) (-2; 2); (1; 6)
Запишіть:
1) координати вектора + ;
2) координати вектора – ;
3) координати вектора – ;
4) довжину вектора – ;
5) координати вектора 2 – ;
6) довжину вектора 2 – ;
7) перевірити колінеарність векторів.
- Фронтальне опитування
Інтерактивна вправа «Ти – мені, я – тобі»
- Як знайти координати суми векторів?
- Як знайти координати різниці векторів?
- Як помножити вектор на число?
- Як знайти модуль вектора?
- Які вектори називаються колінеарними?
- Як перевірити колінеарність векторів?
IV. Формування умінь і навичок
1.Колективне виконання вправ
- Визначте, чи колінеарні вектори:
а) (2; 3) і (-4; 6); б) (1; 3) і (-3; -9).
- При якому значенні m вектори (15; m) і (18; 12) колінеарні?
- Чи колінеарні вектори і , якщо А(3; -2), B(-1; 4), C(1; 3), D(-3; 9)?
- При якому значенні n вектори і колінеарні, якщо А(1; 0), В(3; п), С(2; 2), D(5; 4)?
2. Самостійне виконання вправ
№632, 639
V. Домашнє завдання
- Повторити дії над векторами, формулу площі круга та його частин
- Розв’язати №№624, 633, 640
VІ. Підбиття підсумків уроку
Запитання до класу
- Які вектори називаються колінеарними?
- Сформулюйте ознаку колінеарності векторів.
- Сформулюйте властивість координат колінеарних векторів.