Порівняння десяткових дробів
Мета уроку:
- продовжити формування умінь порівнювати десяткові дроби із застосуванням правила порівняння дробів та розв’язувати задачі, що передбачають застосування цього правила;
Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок
Хід уроку
І. Організаційний етап
Налаштовую учнів на роботу, перевіряю готовність до уроку
IІ. Повідомлення теми, мети і задач уроку
ІІІ. Відтворення основних положень вивченого на попередньому уроці
- Перевірка домашнього завдання
Правильність виконання домашніх вправ можна перевірити в ігровій формі: гра «Знайди помилку». На дошці записані розв’язання домашніх задач, в яких учитель свідомо припускається «типових» помилок. Учні виходять до дошки і виправляють помилки, коментуючи свої дії.
- Усна робота
1. Які з наведених десяткових дробів рівні?
1) 3,205; 2) 3,0250; 3) 3,0025; 4) 3,2050; 5) 3,2005.
- Порівняйте числа:
1) 1,18 і 1,2; 2) 1,6 і 1,495; 3) 42,004 і 41,005; 4) 10,361 і 10,35;
5) 1,444 і 1,2222; 6) 26,075 і 26,0761.
- Між якими сусідніми натуральними числами знаходиться дріб?
1) 5,8; 2) 26,75; 3) 35,459.
- Який знак треба поставити між двома поруч записаними цифрами З, щоб отримати число, яке більше за 3, але менше за 4?
IV. Відпрацювання вмінь
Письмове розв’язування тренувальних вправ
№1203, 1205, 1206, 1208
Ф і з к у л ь т х в и л и н к а
Додаткові задачі
- Порівняйте числа, не відновлюючи цифр:
1) 4,3** і 4,7**; 2) 0,742 і 0,741**; 3) 95,0** і 4,*3*; 4) **,412 і *,9*;
5) *,*** і **,**; 6) 20*,*79 і 20,**9.
- Знайдіть один із розв’язків нерівності:
1) 1 < х < 2; 2) 0,98 < r < 0,99; 3) 0,864 > y > 0,81; 4) 2,4 < t < 2,5;
5) 6,7 > х > 6,699; 6) 0,1 < у < 0,2.
- Знайдіть помилки і виправте їх:
1) 15,2 > 15,20; 2) 21,307 < 21,3070; 3) 8,911 > 8,191; 4) 0,45 < 0,4050;
5) 8,74 < 8,75; 6) 5,77 < 5,777; 7) 8,49 < 8,50; 8) 0,0005 > 0,005;
9) 4,20 > 4,02.
- Знайдіть пропущене число :
1,4 < х < 5,9 | 2; 3; 4; 5 | |
х >7 | ? | |
V. Підсумок уроку
Розмістіть дроби в порядку спадання і розшифруєте слово
1,56 – і 1,235 – е 1,6 – к 1,532 – н 1,0003 – ь 1,045 – ц
VІ. Домашнє завдання
Повторити правило порівняння десяткових дробів
Розв’язати №1204, 1207, 1222 – на повторення