Підсумковий урок з теми «Вектори»
Posted on: 15.03.2015 /
Comments:
No comments /
Мета уроку:
- узагальнити і систематизувати знання, уміння і навички учнів з теми «Вектори», формувати вміння учнів застосовувати вивчені означення та властивості до розв’язування задач.
Тип уроку: узагальнення і систематизації знань, умінь і навичок.
Обладнання: опорні конспекти.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Перевіряю готовність учнів до уроку, налаштовую їх на роботу.
IІ. Повідомлення теми, мети і задач уроку
ІІІ. Відтворення основних положень вивченого на попередньому уроці
- Перевірка домашнього завдання
Збираю зошити учнів для перевірки домашньої контрольної роботи. Відповідаю на питання.
Перевіряю наявність і якість опорних конспектів.
IV. Узагальнення й систематизація знань учнів з теми
1. Фронтальна бесіда.
- Що таке вектор? Як зображають вектори?
- Що таке довжина вектора? Який вектор називається нульовим?
- Які вектори називаються співнапрямленими? протилежно напрямленими? колінеарними?
- Які вектори називаються рівними? протилежними?
- Що таке координати вектора? Як пов’язані координати рівних векторів? протилежних векторів? колінеарних векторів?
- Що таке сума векторів і як знаходять суму векторів (у координатах і геометричними побудовами)?
- Що таке різниця векторів і як знаходять різницю двох векторів (у координатах і геометричними побудовами)?
- Що таке добуток вектора на число і як знаходять добуток вектора на число (у координатах і геометричними побудовами)?
- Що таке скалярний добуток векторів? Сформулюйте властивості скалярного добутку.
- Сформулюйте властивість і ознаку перпендикулярних векторів.
2. Усне розв’язування вправ
- А(2;-1), С(-3;2). Знайдіть координати вектора АС, його модуль.
- Дано вектори(-2; 1) і (1; 2). Знайти координати вектора , що дорівнює 4 – 2.
- Дано вектори(-2; 1), (4; -2), (-1; -2). Виберіть колінеарні, перпендикулярні.
V. Розв’язання задач
- Кут між векторами і дорівнює 30˚, = || =1. Знайти скалярний добуток ( -4)( +).
- Виразити одні вектори через інші: №636.
- Дано чотири вершини чотирикутника ABCD: A(1; 1), В(2; 2), С(0; 4), D(-1; 2). Доведіть, що він — прямокутник.
- Знайти кут між векторами: №651.
VІ. Домашнє завдання
- Підготуватися до тематичної контрольної роботи.
- Розв’язати №№637, 640, 645.
VIІ. Підбиття підсумків уроку
З’ясувати в учнів, про що нове вони дізналися під час вивчення теми «Вектори».