Підсумковий урок з теми «Елементи прикладної математики».
УРОК №50
Урок в темі №8
Тема уроку. Підсумковий урок з теми «Елементи прикладної математики».
Мета уроку:
- повторити, систематизувати й узагальнити знання та вміння учнів щодо змісту вивчених у темі понять і схем розв’язування типових задач шляхом складання загальних алгоритмів розв’язування задач; провести корекційну роботу з метою усунення причин найтиповіших помилок учнів; підготувати учнів до виконання завдань контрольної роботи.
Тип уроку: систематизація й узагальнення знань та вмінь.
Обладнання: картки з домашньою контрольною роботою, опорні конспекти з теми.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Перевіряю готовність учнів до уроку, налаштовую їх на роботу.
II. Перевірка домашнього завдання
Вибірково перевіряю зошити, відповідаю на питання, що виникли у учнів під час виконання домашнього завдання.
III. Формулювання мети і завдань уроку.
Мотивація навчальної діяльності учнів
Основна дидактична мета уроку та завдання на урок цілком логічно випливають із його місця в темі — оскільки урок є передостаннім, підсумковим, то на порядку денному постає питання про повторення, узагальнення та систематизацію знань і вмінь, набутих учнями в ході вивчення теми 3 «Елементи прикладної математики». Таке формулювання мети створює відповідну мотивацію діяльності учнів.
IV. Повторення та систематизація знань учнів
1.Фронтальне опитування
Інтерактивна вправа «Мікрофон»
- Наведіть приклади математичної моделі.
- Назвіть основні кроки розв’язування прикладних задач.
- Дайте означення відсотків.
- Поясніть, як знайти:
1) відсоток від числа;
2) число за значенням його відсотка;
3) скільки відсотків становить одне число від іншого.
- Запишіть і прокоментуйте формулу складних відсотків.
- Яка подія називається випадковою? вірогідною? неможливою? Наведіть приклади.
- Що називають ймовірністю випадкової події? Чому дорівнює ймовірність вірогідної події?
- Що називають середніми значеннями статистичних вимірювань?
2. Усна робота
1. Із ящика, у якому лежать 8 червоних, 2 зелених і 10 синіх олівців, навмання виймають олівець. Знайдіть, яка ймовірність того:
1) що це червоний олівець; 2) що це жовтий олівець; 3) що це не синій олівець.
- Знайдіть середнє арифметичне значення за таблицею:
Крамниця | Порядковий номер крамниці | ||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | |
Площа крамниці, м2 | 50 | 60 | 90 | 70 | 70 |
- Знайдіть моду за даною таблицею статистичного розподілу:
Розмір чоловічого взуття | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 |
Кількість проданих пар | — | 7 | 8 | 19 | 28 | 25 | 10 | 1 |
Що показує мода в даному випадку?
- Стаж роботи п’яти робітників становить: 4, 5, 8, 9, 11 років. Знайдіть медіану цієї вибірки.
- Стаж роботи шести робітників становить: 7, 8, 9, 10, 12, 14 років. Знайдіть медіану цієї вибірки.
V. Повторення та систематизація вмінь учнів
Розв’язування типових завдань(виконання тестової роботи на стор.205-208):
- основні задачі на відсотки;
- задачі на застосування формули складних відсотків;
- задачі на обчислення ймовірності випадкової події;
- для даної вибірки знайти середні значення та побудувати відповідну гістограму.
1-Б, 2- Г, 3-В, 4-В, 5-В, 6-А, 7-Б, 8-А, 9-А, 10-Г, 11-Б, 12-Г, 13-Б, 14-Б, 15- А, 16-В, 17-Б, 18-Б.
VI. Підсумки уроку
Що повторили на уроці?
Які завдання виявилися простими? Самими важкими?
VII. Домашнє завдання
- Скласти опорний конспект з вивченої теми.
- Використовуючи складені алгоритми, виконати домашню контрольну роботу:
- Токар отримав замовлення на виготовлення 25 деталей, а виготовив 30 деталей. На скільки відсотків токар перевиконав замовлення?
- Дано вибірку: 1, 8, 3, 5, 2, 3, 1, 2, 7, 8, 8, 5, 5, 8. Запишіть для вибірки статистичний ряд. Знайдіть частоти, відносні частоти, моду, медіану, середнє значення. Побудуйте полігон частот.
- Свіжі гриби містять 90% води, а сухі – 12%. Скільки сушених грибів можна одержати з 22 кг свіжих?
- Учень узяв один екзаменаційний білет із 35-ти, що лежали на столі. Знайдіть ймовірність того, що номер узятого білета ділиться на 3.
- Скільки 5-відсоткового і скільки 10-відсоткового розчинів солі треба взяти, щоб дістати 250 г 8-відсоткового розчину солі?