Підсумковий урок.

Мета уроку:

  • удосконалити вміння виконувати округлення чисел; узагальнити і систематизувати знання, уміння і навички учнів множення і ділення десяткових дробів; підготувати учнів до виконання тематичної контрольної роботи.

Тип уроку: узагальнення і систематизація знань.

Обладнання: демонстраційні картки для усної роботи.

Хід уроку

І. Організаційний етап

Налаштовую учнів на роботу, перевіряю готовність до уроку.

IІ. Повідомлення теми, мети і задач уроку

ІІІ. Відтворення основних положень вивченого на попередньому уроці

  1. Перевірка домашнього завдання

Для економії часу доцільно цей етап провести зібравши і перевіривши зошити учнів.

  1. Математичний диктант

1) Округліть до одиниць дріб 6,26 [4,73].

2) Округліть      до десятих дріб 3,51 [7,98].

3) Округліть      до десятків дріб 27,62 [15,37].

4) Округліть      до сотих дріб 1,956 [2,157].

5) Округліть      до тисячних дріб 2,8765 [4,3637].

6) Округліть      до сотень дріб 395,27 [194,56].

IV. Систематизація знань, умінь і навичок

Запитання до класу

  1. Як помножити?

1) Два десяткові дроби;

2) десятковий дріб на 10n;

3) десятковий дріб на 0,1; 0,01;…

  1. Скільки цифр треба відділити комою в добутку чисел?

1) 4,25 · 0,3; 2) 42,5 · 0,3; 3) 42,5 · 3; 4) 42,5 · 30.

  1. Які властивості множення використовуємо під час обчислення зна­чень виразів?

1) 0,4 · 3,7 · 0,25; 2) 0,4 · 3,7 + 0,4 · 6,3.

  1. Як виконати ділення?

1) Десяткового дробу на натуральне число;

2) десяткового дробу на 10n;

3) десяткового дробу на 0,1; 0,01; ….

4) десяткового дробу на десятковий дріб.

  1. Спростіть вираз:

1) 0,5х – 0,3x; 2) х – 0,96х -1; 3) 2у – 1,3у + 2.

  1. Складіть задачу за схемою і рівняння для її розвязку.

 

Отже, основні правила, яким слід користуватися під час виконання контрольної роботи, — це правила множення і ділення десяткових дробів (використовуючи особливі випадки).

Розв’язування вправ

  1. Обчисліть:

1) 0,024 · 4,5; 2) 29,41 · 1000; 3) 2,86 : 100; 4) 4 : 16; 5) 0,48 : 0,8;

6) 9,1 : 0,07; 7) 17,85 : 0,1; 8) 1,67 · 0,01.

  1. Знайдіть значення виразу (4 – 2,6) 4,3 + 1,08 : 1,2.
  2. Спростіть вираз 3,73х + 4,47х – 0,9 і знайдіть його значення, якщо х = 0,6.
  3. Розв’яжіть рівняння:

1) 2,4 (х + 0,98) = 4,08;  2) 0,084 : (6,2 – х) = 32.

Додаткові задачі

  1. Зі срібла можна виготувати найтонший дріт, 1,8 км якого мають масу 1 г. 3 1г платини можна виготувати дріт довжиною 60 км. Чи зможе кожен з вас утримати в руці моток срібного та платинового дроту такої довжини, щоб протягнути її до Місяця (відстань до Місяця — 340 тис. кілометрів)?
  2. Зріст людини археологи можуть визначити навіть за окремими кістка­ми. Наприклад, довжина малої берцової кістки становить 0,22 зросту людини, а ліктьова кістка складає 0,16 зросту людини.

1) Під час розкопок знайшли малу берцову кістку довжиною 39,9 см. З’ясуйте, якого зросту була людина?

2) Як можна довести, що ліктьова кістка довжиною 20,3 см не могла належати тій самій людині?

V. Підсумок уроку

Ще раз повторюю тематику завдань контрольної роботи.

VІ. Домашнє завдання

Підготуватися до контрольної роботи.

Розв’язати №№1394(2), 1396(2),1400 – розв’язати рівнянням.

Прикріплені файли

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *