Скалярний добуток векторів. Самостійна робота.
Posted on: 07.07.2015 /
Comments:
No comments /
Мета уроку:
- продовжити формування умінь і навичок знаходити скалярний добуток векторів, кут між векторами, визначати перпендикулярність векторів;
- розвивати активність, уважність, спостережливість;
- виховувати наполегливість, активність, самостійність в прийнятті рішень.
Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок.
Обладнання: роздатковий матеріал(картки з текстами самостійної роботи)
Хід уроку
І. Організаційний етап
Перевіряю готовність учнів до уроку, налаштовую їх на роботу.
IІ. Повідомлення теми, мети і задач уроку
ІІІ. Відтворення основних положень вивченого на попередньому уроці
- Перевірка домашнього завдання
Вибірково перевіряю зошити, відповідаю на питання, що виникли у учнів під час виконання домашнього завдання.
- Фронтальне опитування
Інтерактивна вправа «Мікрофон»
- Що називається вектором?
- Як знайти координати вектора?
- Як знайти модуль вектора?
- Як визначити колінеарність вектора?
- Як знайти скалярний добуток вектора?
- Як визначити перпендикулярність векторів?
- Усне розв’язування вправ
Дано вектори: (-5; 1); (2; -4). Знайти:
- +
- –
- 2
- перевірити колінеарність векторів
- скалярний добуток
- перевірити перпендикулярність векторів
ІV. Формування умінь і навичок
- Колективне розв’язування вправ: №641 – знаходження кутів трикутника;
№644 – перпендикулярність векторів.
- Самостійна робота
Варіант 1
- Знайдіть координати вектора = – 2, якщо (1; 1), (3; 1).
- Дано вектори (4; 2) і (x; -4). При якому значенні х ці вектори перпендикулярні?
- Трикутник ABC задано координатами його вершин: А(-1; 1), В(0; 2), С(1; 1). Знайдіть кут при вершині А.
Варіант 2
- Знайдіть координати вектора = 2 – , якщо (1; 1), (3; 1).
- Дано вектори (2; -2) і (x; -4). При якому значенні х ці вектори перпендикулярні?
- Трикутник ABC задано координатами його вершин: А(3; 5), В(4; 6), С(5; 5). Знайдіть кут при вершині А.
Варіант 3
- Знайдіть координати вектора = – 3, якщо (-1; 2), (1; -2).
- Дано вектори (2; 5) і (-6; у). При якому значенні у ці вектори перпендикулярні?
- Трикутник ABC задано координатами його вершин: А(1; 3), В(2; 4), С(3; 3). Знайдіть кут при вершині А.
Варіант 4
- Знайдіть координати вектора = 3 – , якщо (-1; 2), (1; -2).
- Дано вектори (-2; 3) і (-6; у). При якому значенні у ці вектори перпендикулярні?
- Трикутник ABC задано координатами його вершин: А(0; 2), В(1; 3), С(2; 2). Знайдіть кут при вершині А.
V. Підсумок уроку
VІ. Домашнє завдання
- Зробити опорний конспект з вивченої теми.
- Розв’язати домашню контрольну роботу.
- Дано точки А(2;-5) і В(8;3). Знайдіть координати і модуль вектора .
- Дано вектори і . Знайдіть вектор =2-.
- У прямокутнику ABCD виразіть вектори і через вектори = і =.
- Знайдіть значення х, при якому вектори (х;2) і (-3;6):
а) колінеарні; б) перпендикулярні.
- У рівносторонньому трикутнику АВС проведено медіани АМ і ВN. Побудуйте вектори +; – ; -.
- Визначте вид чотирикутника ABCD, якщо А(0;-2), В(0;1), С(2;2), D(4;0).