Контрольна робота з теми “Вектори на площині”.

Мета уроку:

  • перевірити навчальні досягнення учнів з теми «Вектори».

Тип уроку: перевірки і оцінки знань, умінь і навичок.

Обладнання: роздатковий матеріал (картки з текстами контрольної роботи).

Хід уроку

І. Організаційний етап
Перевіряю готовність учнів до уроку, налаштовую їх на роботу.

ІІ. Повідомлення теми, мети і задач уроку

ІІІ. Контрольна робота

Варіант 1

1.(1б) Знайти модуль вектора (-12; 5).

А)13;   Б) ;   В) 17;   Г) 14.

  1. (1б) Знайти координати вектора, якщо А(3; -4), В(9; -2).

А) (6; -6);  Б) (6; 2);  В) (-6; -6);  Г) (-6; -2).

  1.  (1б) Дано вектори(2; 4) і (3; 1). Знайти координати вектора , що дорівнює 3- 2.

А) (0; 3);  Б) (-1; 3);  В) (12; 10);  Г) (0; 10).

  1.  (2б) Дано вектори(х; 4) и (20; -10).При якому значенні х векториі :                а) колінеарні; б) перпендикулярні?
  2. (2б) Точки М і К – середини сторін СD и АD паралелограма АВСD відповідно. Виразити вектор через вектори = і  =                                         
  3.  (2б) Знайти косинус кута А трикутника АВС, якщо А(-3; 2), В(5; 3), С(-4; -3).
  4.  (3б) Кут між векторами і дорівнює 30˚, = || =1. Знайти скалярний добуток   ( -2)( +).                                                         

 

Варіант 2

1.(1б) Знайти модуль вектора (-7; -24).

А)13;   Б) ;   В) 17;   Г) 25.

  1. (1б) Знайти координати вектора, якщо А(-6; 2), В(1; 0).

А) (-5; 2);  Б) (-6; 0);  В) (-7; 2);  Г) (7; -2).

  1.  (1б) Дано вектори(2; 4) і (3; 1). Знайти координати вектора , що дорівнює 6+ 5.

А) (27; 29); Б) (27; 5); В) (55; 56); Г) (36; 20).

  1.  (2б) Дано вектори(2; 6) і (-3; х). При якому значенні х векториі :                   а) колінеарні; б) перпендикулярні?
  2.  (2б) Точки Е і F – середини сторін АВ і ВС паралелограма АВСD  відповідно. Виразити вектор через вектори =  и =                                                             
  3.  (2б) Знайти косинус кута В трикутника АВС, якщо А(-3; 2), В(5; 3). С(-4; -3).
  4.  (3б) Кут між векторами і дорівнює 60˚, = || =1. Знайти скалярний добуток    ( -)( +2).                                              

 

Варіант 3

1.(1б) Знайти модуль вектора (5; -12).

А) 13;   Б) ;   В);   Г)

  1. (1б) Знайти координати вектора, якщо А(-3; 7), В(6; 4).

А) (3; -3);  Б) (9; -3);  В) (-9; 3);  Г) (4; 2).

  1.  (1б) Дано векторЗнайти координати вектора , що дорівнює 2- 3.

А) (8;-2);  Б) (20;3);  В) (20;-3);  Г) (8;-9).

  1.  (2б) Дано вектори(-2; х) і (3; 6).При якому значенні х вектори і :                    а) колінеарні; б) перпендикулярні?
  2.  (2б) На сторонах АВ і ВС паралелограма АВСD відмітили відповідно точки F і E – середини цих сторін. Виразити вектор через вектори = і =
  3.  (2б) Знайти косинус кута С трикутника АВС, якщо А(1; – 4), В(4; 7). С(- 2; 1)
  4.  (3б) Кут між векторами і дорівнює 30˚, = || =1. Знайти скалярний добуток    ( -)( +).                                                         

Варіант 4

1.(1б) Знайти модуль вектора (8; -6).

А) 2;   Б) ;   В) 10;   Г) 4.

  1. (1б) Знайти координати вектора, якщо А(-3; 4), В(-9; 2).

А) (2; 6);  Б) (6; 2);  В) (-6; -2);  Г) (-2; -6).

  1.  (1б) Дано вектори Знайти координати вектора , що дорівнює 2+ 3.

А) (-13; 13); Б) (13; 13); В) (-10; 7); Г) (-13; 7).

  1.  (2б) Дано векториПри якому значенні х векториі :     а) колінеарні; б) перпендикулярні?
  2.  (2б) На сторонах СD і АD паралелограма АВСD відмітили відповідно точки М і К – середини цих сторін. Виразити вектор через вектори = і =
  3.  (2б) Знайти косинус кута А трикутника АВС, якщо А(-1; 2), В(3; 7). С(2; – 1)
  4.  (3б) Кут між векторами і дорівнює 60˚, = || =1. Знайти скалярний добуток     ( -2)( +).

 

IV. Підбиття підсумків уроку

З’ясувати, які завдання викликали труднощі в учнів, та від­повісти на запитання учнів.

Прикріплені файли

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *