Контрольна робота з теми “Геометричні перетворення”

Мета уроку:

  • перевірити навчальні досягнення учнів з теми «Геометричні перетворення»;
  • розвивати уміння лаконічно й математично грамотно висловлювати свою думку;
  • виховувати культуру писемного мовлення.

Тип уроку: контроль навчальних досягнень учнів.

Обладнання: роздатковий матеріал (картки з текстами контрольної роботи).

Хід уроку

І. Організаційний етап
Перевіряю готовність учнів до уроку, налаштовую їх на роботу.

ІІ. Повідомлення теми, мети і задач уроку

ІІІ. Контрольна робота

Варіант 1

  1. Знайти координати точок, симетричних точці відносно: 1) осі абсцис; 2) осі ординат; 3) початку координат.
  2. Побудуйте трикутник , симетричний різносторонньому трикутнику АВС відносно точки О, яка є серединою сторони ВС.
  3. Виконайте поворот рівнобедреного трикутника ВСК з основою ВС на кут 900 за годинниковою стрілкою навколо точки К.
  4. Сторони трикутника дорівнюють 8 см, 7 см, 12 см. Знайти найменшу сторону подібного йому трикутника, якщо його найбільша сторона дорівнює 4 см.
  5. При паралельному переносі точка А(1; -3) переходить в точку В(-1;4). В яку точку в результаті цього паралельного переносу переходить точка С(1;-5)?
  6. Периметри двох подібних многокутників відносяться як 2:3, а сума їх площ дорівнює 13 . Знайдіть площі цих многокутників.

Варіант 2

  1. Знайти координати точок, симетричних точці ідносно: 1) осі абсцис; 2) осі ординат; 3) початку координат.
  2. Побудуйте прямокутник , симетричний прямокутнику MNPQ відносно точки О, яка є серединою сторони NP.
  3. Виконайте поворот рівнобедреного трикутника АВС з основою АВ на кут 900 проти годинникової стрілки навколо точки С.
  4. Сторони трикутника дорівнюють 5 см, 8 см, 12 см. Знайти найменшу сторону подібного йому трикутника, якщо його найбільша сторона дорівнює 6 см.
  5. При паралельному переносі точка А(-1; 4) переходить в точку В(-2;5). В яку точку в результаті цього паралельного переносу переходиь точка С(-2;0)?
  6. Площі двох подібних трикутників пропорційні числам 4 и 9, а різниця їх периметрів дорівнює 10 см. Знайдіть периметри цих трикутників.

 

ІV. Підбиття підсумків уроку

З’ясувати, які завдання викликали труднощі в учнів, та від­повісти на запитання учнів.

 

Прикріплені файли

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *