Порівняння десяткових дробів

Мета уроку:

  • продовжити формування умінь порівнювати десяткові дроби із застосу­ванням правила порівняння дробів та розв’язувати задачі, що передбача­ють застосування цього правила;

Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок

Хід уроку

І. Організаційний етап

Налаштовую учнів на роботу, перевіряю готовність до уроку

IІ. Повідомлення теми, мети і задач уроку

ІІІ. Відтворення основних положень вивченого на попередньому уроці

  1. Перевірка домашнього завдання

Правильність виконання домашніх вправ можна перевірити в ігровій формі: гра «Знайди помилку». На дошці записані розв’язання домашніх задач, в яких учитель свідомо припускається «типових» помилок. Учні ви­ходять до дошки і виправляють помилки, коментуючи свої дії.

  1. Усна робота

1. Які з наведених десяткових дробів рівні?

1) 3,205; 2) 3,0250; 3) 3,0025; 4) 3,2050; 5) 3,2005.

  1. Порівняйте числа:

1) 1,18 і 1,2; 2) 1,6 і 1,495; 3) 42,004 і 41,005; 4) 10,361 і 10,35;

5) 1,444 і 1,2222; 6) 26,075 і 26,0761.

  1. Між якими сусідніми натуральними числами знаходиться дріб?

1) 5,8; 2) 26,75; 3) 35,459.

  1. Який знак треба поставити між двома поруч записаними цифрами З, щоб отримати число, яке більше за 3, але менше за 4?

 IV. Відпрацювання вмінь

Письмове розв’язування тренувальних вправ

№1203, 1205, 1206, 1208

Ф і з к у л ь т х в и л и н к а

 

Додаткові задачі

  1. Порівняйте числа, не відновлюючи цифр:

1) 4,3** і 4,7**; 2) 0,742 і 0,741**; 3) 95,0** і 4,*3*; 4) **,412 і *,9*;

5) *,*** і **,**; 6) 20*,*79 і 20,**9.

  1. Знайдіть один із розв’язків нерівності:

1) 1 < х < 2; 2) 0,98 < r < 0,99; 3) 0,864 > y > 0,81; 4) 2,4 < t < 2,5;

5) 6,7 > х > 6,699; 6) 0,1 < у < 0,2.

  1. Знайдіть помилки і виправте їх:

1) 15,2 > 15,20; 2) 21,307 < 21,3070; 3) 8,911 > 8,191; 4) 0,45 < 0,4050;

5) 8,74 < 8,75; 6) 5,77 < 5,777; 7) 8,49 < 8,50; 8) 0,0005 > 0,005;

9) 4,20 > 4,02.

  1. Знайдіть пропущене число :
1,4 < х < 5,9 2; 3; 4; 5
х >7 ?
 

 V. Підсумок уроку

Розмістіть дроби в порядку спадання і розшифруєте слово

1,56 – і        1,235 – е        1,6 – к         1,532 – н      1,0003 – ь     1,045 – ц

 

VІ. Домашнє завдання

Повторити правило порівняння десяткових дробів

Розв’язати №1204, 1207, 1222 – на повторення

Прикріплені файли

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *