Аналіз контрольної роботи. Чотирикутники та їх властивості. (Повторення)
Мета уроку:
- повторити опорні факти курсу планіметрії, пов¢язані з вивченням означень та властивостей чотирикутників;
- розвивати логічне мислення школярів;
- виховувати графічну культуру та навички навчальної роботи.
Тип уроку: систематизації та узагальнення знань, умінь і навичок.
Обладнання: опорні конспекти.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Перевіряю готовність учнів до уроку, налаштовую їх на роботу.
IІ. Повідомлення теми, мети і задач уроку
ІІІ. Аналіз результатів контрольної роботи
- Оголосити статистичні дані про бали, що одержали учні.
- Спираючись на аналіз контрольної роботи, повідомити учням про типові помилки, що були допущені в контрольній роботі. Після цього учні працюють над помилками, яких вони припустилися при написанні контрольної роботи.
ІV. Актуалізація опорних знань.
Проводжу у вигляді інтерактивної вправи «Мікрофон».
- Яка фігура називається чотирикутником?
- Яка фігура називається паралелограмом?
- Назвіть властивості паралелограма.
Властивості паралелограма
- Протилежні сторони паралелограма рівні, тобто AB=DC та AD=BC.
- Протилежні кути паралелограма дорівнюють один одному: ∠A=∠C та ∠B=∠
- Діагоналі паралелограма перетинаються та в точці перетину діляться навпіл.
- Сума кутів, які торкаються однієї сторони, дорівнює 180°. Загальна сума кутів паралелограма дорівнює 360°.
- Сума квадратів діагоналей дорівнює подвоєній сумі квадратів його сторін.
- Яка фігура називається прямокутником?
- Назвіть його властивості.
- Яка фігура називається ромбом?
- Назвіть його властивості.
- Яка фігура називається квадратом?
- Назвіть його властивості.
- Яка фігура називається трапецією? Відстань h між основами трапеції називається висотою трапеції.
V. Закріплення знань, вмінь, навичок.
- Гострий кут паралелограма дорівнює 60°, а його сторони – 3 см та 4 см. Обчисліть довжину меншої діагоналі паралелограма.
а) см; б) см; в) 5 см; г) см; д) см.
- У трапеції АВСD: Ð А = 90°, АВ = 12 см. Діагональ BD поділяє середню лінію KL трапеції на відрізки КМ и ML, де КМ = 5,5 см и ML = 3 см. Обчисліть периметр трапеції АВСD (у см).
Відповідь: 42 см.
- Сума градусних мір двох кутів паралелограма дорівнює 150°. Знайдіть градусну міру більшого кута паралелограма.
Відповідь: 105°.
- 4. На рисунку зображено ромб АВСD. Знайдіть градусну міру кута АВС, якщо Ð САD = 25°.
Відповідь: 130°.
- Знайдіть периметр прямокутника, якщо одна його сторона 5 см, а діагональ – 13 см.
а) 17 см; б) 26 см; в) 34 см; г) 36 см.
- Діагоналі ромба дорівнюють 12 см і 16 см. Знайдіть периметр ромба.
а) 40 см; б) 20 см; в) 24 см; г) 28 см.
- Периметр паралелограма дорівнює 130 см. Одна з його сторін більша від другої на 25 см. Знайдіть довжини сторін паралелограма.
- Знайдіть всі кути паралелограма, якщо два з них відносяться як 2 : 3.
- Гострий кут прямокутної трапеції дорівнює 45°. Менша бічна сторона і менша основа трапеції дорівнюють по 10 см. Знайдіть більшу основу трапеції.
- Висота рівнобічної трапеції, що проведена з вершини тупого кута, який дорівнює 120°, ділить основу на відрізки 13 см і 21 см. Знайдіть периметр трапеції.
- Основи рівнобічної трапеції дорівнюють 6 см та 36 см, а бічна сторона 25 см. Знайдіть площу трапеції.
- Сторони паралелограма дорівнюють 7 см і 9 см, а одна з його діагоналей дорівнює 8 см. Знайдіть другу діагональ паралелограма.
а) 14 см; б) 12 см; в) 10 ; г) 10,5 см.
VІ. Підведення підсумків. Виставлення оцінок.
VІІ. Домашнє завдання.
№№33, 85, 152.