Відсотки. Середнє арифметичне

Мета уроку:

  • узагальнити і систематизувати знання учнів про відсотки і середнє арифметичне;
  • розвивати цікавість до    математики, прагнення краще вчити предмет;
  • виховувати в учнів вміння логічно мислити, аналізувати ситуацію, чітко висловлювати свою думку та переконувати у її правильності.

Тип уроку: систематизації і узагальнення знань, умінь і навичок.

Обладнання: демонстраційні картки для усної роботи.

Хід уроку

І. Організаційний етап

Налаштовую учнів на роботу, перевіряю готовність до уроку.

IІ. Повідомлення теми, мети і задач уроку

ІІІ. Перевірка виконання домашнього завдання

Перевірити наявність виконаних домашніх завдань та відпо­вісти на запитання учнів, які виникли при їх розв’язуванні.

 

ІV. Мотивація навчальної діяльності

В одному королівстві правила всесильна ,сувора, але справедлива королева Математика. І все у неї вдавалось. Піддані ( числа, знаки дій, відсотки, геометричні фігури, змінні) завжди дотримувались заведених правил і законів, тому і добивались прекрасних результатів. Та в один момент все змінилось. Тихенько пробрались в королівство Лінощі, Неуважність і Хаос і викрали найбагатший скарб у підданих королеви – Відсотків. Викрали і заховали за лісами, за горами, за шістьма замками.

І звернулась тоді королева Математика.

– Допоможіть мені відновити порядок у моїх володіннях, прийдіть на допомогу  моїм підданим  Відсоткам, подолайте злих ворогів – Лінощі, Неуважність і Хаос.

Тому у нас сьогодні дуже важлива місія. І тільки притаманні вам риси допоможуть перемогти давніх ворогів Математики.

 

V. Узагальнення знань

А для цього спочатку згадаємо що ми знаємо про Відсотки. Тому швиденько відповідаємо на запитання

  1. Що таке відсоток?
  2. Виразити 13% дробом.
  3. Яким відсотком виражається половина? Чверть?
  4. Знайти 30% від 40.
  5. Знайти число 8% якого дорівнюють 32.
  6. Знайти якнайбільше способів розв’язання задачі. 8 учнів класу, що складає 25% учнів класу, за контрольну роботу з математики отримали від 10 до 12 балів. Скільки учнів в класі?
  7. Знайти якнайбільше способів розв’язання задачі. В класі 28 учнів. 75% учнів приймають участь в посадці дерев. Скільки учнів не саджають дерева?
  8. Знайти відсоткове відношення 12хв до 1 години.

Отже, ми готові допомагати королеві Математиці.

Ф і з к у л ь т х в и л и н к а

VІ. Узагальнення умінь і навичок

  • Розв’язування текстових задач на знаходження відсотків від числа: №120.
  • Розв’язування текстових задач на знаходження числа за його відсотками: №127.
  • Розв’язування текстових задач на знаходження середнього арифметичного: №129.
  • Додаткові задачі.

Задача 1. Зібрали 100кг грибів. Їх вологість 99%. Після підсушки вологість стала 98%. Скільки стали важити гриби?

Задача 2. Заробітна плата збільшилась на 10%, а через деякий час зросла ще на 25%. На скільки відсотків збільшилась заробітна плата?

 

VІІ. Підсумок уроку

Ну от і всі замки відкрились. А зараз побачимо що то за скарб був захований. Так, це  скарб за якого потрібно поборотись і з Лінощами і з Неуважністю. І скарб цей носить назву Знання. Ось що говорили про знання в різні часи великі люди.

  • «Немає сили могутнішої ніж знання; людина, озброєна знаннями, – непереможна». М. Горький.
  • «Не той дурний, хто не знає, а той, хто знати  не хоче». Г. Сковорода.

Найкращими ж шукачами скарбу є… ( підводяться підсумки уроку )

VІІІ. Повідомлення домашнього завдання

Повторити алгоритм розв’язування задач на відсотки.

Розв’язати №№114, 122.

Прикріплені файли

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *