Звичайні дроби.

Мета уроку:

  • узагальнити і систематизувати знання учнів про звичайні дроби, порівняння звичайних дробів, перетворення неправильних дробів у мішане число, про додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками та використання цих дій при розв’язуванні вправ;
  • розвивати уміння лаконічно й математично грамотно висловлювати свою думку;
  • виховувати в учнів вміння логічно мислити, аналізувати ситуацію, чітко висловлювати свою думку та переконувати у її правильності.

Тип уроку: систематизації і узагальнення знань, умінь і навичок.

Обладнання: демонстраційні картки для усної роботи.

Хід уроку

І. Організаційний етап

Налаштовую учнів на роботу, перевіряю готовність до уроку.

IІ. Повідомлення теми, мети і задач уроку

ІІІ. Перевірка виконання домашнього завдання

Перевірити правильність виконання домашніх завдань  за допомогою записів на дошці, які зроблено до початку уроку, та відповісти на запитання, які виникли в учнів при ви­конанні домашніх завдань.

ІV. Узагальнення знань

  • Мозкова атака.
  • Яка ситуація приводить до появи звичайних дробів?
  • У якому вигляді записуємо звичайний дріб?
  • Що означає чисельник дробу, знаменник дробу?
  • Які дроби називаємо правильними, неправильними?
  • Які правила порівняння звичайних дробів вам відомі?

Цікаве і влучне „арифметичне” порівняння звичайних дробів робив

Л. М. Толстой. Він говорив, що людина подібна до дробу, знаменник якого є те, що людина про себе думає, а чисельник – те, що людина  являє собою. Чим більшої думки про себе людина, тим більший знаменник, а значить, менший дріб.

  • Який дріб можна перетворити у мішане число?
  • Як додати, відняти два дроби з однаковими знаменниками?
  • Усна робота.

Обчислити:   .

Порівняти: 2,12 і 2,2;  1,2 і 0,3;  5 і 0,7;   і ;    і 1;   і 1.

Знайти   від 100 кг.

Розв’язати рівняння: х-1=0,2; 1-х=0,2; 1+х=0,2; х+1+2х=7.

V. Узагальнення умінь і навичок

  • Записати мішане число у вигляді неправильного дробу: №73.
  • Записати неправильний дріб у вигляді мішаного числа: №71.

Ф і з к у л ь т х в и л и н к а

  • Розв’язування текстових задач: №79.
  • Виконання дій зі звичайними дробами з однаковими знаменниками: №85(1,3).
  • Розв’язування рівнянь: №96(1,2).
  • Порівняння дробів: №98.

VІ. Підсумок уроку

Запитання до класу

  • Наведіть приклад дробу.
  • Назвіть його чисельник і знаменник.
  • На що вказує знаменник?
  • На що вказує чисельник?
  • Чи правильний (неправильний) цей дріб? Чому?
  • Назвіть дріб із таким самим знаменником, але більшим за даний дріб.
  • Як додати дроби з однаковими знаменниками?
  • Як відняти дроби з однаковими знаменниками?
  • Як виконуються дії додавання і віднімання мішаних чисел?

VІІ. Повідомлення домашнього завдання

Повторити дії із звичайними дробами

Розв’язати №№85(2,4),  74, 96(1).

Прикріплені файли

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *