Контрольна робота з теми “Геометричні перетворення”
Posted on: 13.07.2015 /
Comments:
No comments /
Мета уроку:
- перевірити навчальні досягнення учнів з теми «Геометричні перетворення»;
- розвивати уміння лаконічно й математично грамотно висловлювати свою думку;
- виховувати культуру писемного мовлення.
Тип уроку: контроль навчальних досягнень учнів.
Обладнання: роздатковий матеріал (картки з текстами контрольної роботи).
Хід уроку
І. Організаційний етап
Перевіряю готовність учнів до уроку, налаштовую їх на роботу.
ІІ. Повідомлення теми, мети і задач уроку
ІІІ. Контрольна робота
Варіант 1
- Знайти координати точок, симетричних точці відносно: 1) осі абсцис; 2) осі ординат; 3) початку координат.
- Побудуйте трикутник , симетричний різносторонньому трикутнику АВС відносно точки О, яка є серединою сторони ВС.
- Виконайте поворот рівнобедреного трикутника ВСК з основою ВС на кут 900 за годинниковою стрілкою навколо точки К.
- Сторони трикутника дорівнюють 8 см, 7 см, 12 см. Знайти найменшу сторону подібного йому трикутника, якщо його найбільша сторона дорівнює 4 см.
- При паралельному переносі точка А(1; -3) переходить в точку В(-1;4). В яку точку в результаті цього паралельного переносу переходить точка С(1;-5)?
- Периметри двох подібних многокутників відносяться як 2:3, а сума їх площ дорівнює 13 . Знайдіть площі цих многокутників.
Варіант 2
- Знайти координати точок, симетричних точці ідносно: 1) осі абсцис; 2) осі ординат; 3) початку координат.
- Побудуйте прямокутник , симетричний прямокутнику MNPQ відносно точки О, яка є серединою сторони NP.
- Виконайте поворот рівнобедреного трикутника АВС з основою АВ на кут 900 проти годинникової стрілки навколо точки С.
- Сторони трикутника дорівнюють 5 см, 8 см, 12 см. Знайти найменшу сторону подібного йому трикутника, якщо його найбільша сторона дорівнює 6 см.
- При паралельному переносі точка А(-1; 4) переходить в точку В(-2;5). В яку точку в результаті цього паралельного переносу переходиь точка С(-2;0)?
- Площі двох подібних трикутників пропорційні числам 4 и 9, а різниця їх периметрів дорівнює 10 см. Знайдіть периметри цих трикутників.
ІV. Підбиття підсумків уроку
З’ясувати, які завдання викликали труднощі в учнів, та відповісти на запитання учнів.