Площі многокутників(повторення)

 

Мета:

  • повторити опорні факти курсу планіметрії, пов¢язані з обчисленням площ фігур;
  • розвивати навички узагальнення та систематизації знань; розвивати логічне мислення школярів;
  • виховувати графічну культуру та навички навчальної роботи.

Хід уроку.

І. Організаційний момент уроку. Перевірка домашнього завдання.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

ПАРАЛЕЛОГРАМ        S = a × h           S = a × b × sin a              S =  d1 × d2 × sin a

РОМБ                           S = a × h                    S = a2 × sin a                   S =  d1 × d2               S = 2a × r

ДЛЯ ВСІХ ТРИКУТНИКІВ

S =  × a × ha

S =   a × b sin a

S =  × r

S =

ДЛЯ ПРАВИЛЬНОГО ТРИКУТНИКА

S = ,    S = 3 r2,    S = .

ДЛЯ ПРЯМОКУТНОГО ТРИКУТНИКА

S =   ab

ФОРМУЛА ГЕРОНА

S = ,   p =

ТРАПЕЦІЯ   S =  × h        S =  d1 × d2 × sin a

ПРЯМОКУТНИК         S     = a × b =  d 2 × sin a

КВАДРАТ

S    = a2 = 4r2 =   = 2R2

 

ІІІ. Закріплення знань, вмінь, навичок.

 

  1. Більша сторона паралелограма 5 см, його висоти дорівнюють 2 см та 2,5 см. Знайдіть другу сторону паралелограма.

а) 4 см;     б) 8 см;     в) 2 см;     г) 6 см.

  1. Знайдіть площу ромба зі стороною 10 см та висотою 8 см.

а) 80 см2;     б) 40 см2;     в) 18 см2;     г) 2 см2.

  1. Діагоналі ромба 6 см та 8 см. Знайдіть площу ромба.

а) 7 см2;     б) 48 см2;     в) 24 см2;     г) 14 см2.

  1. Сторона трикутника дорівнює 8 см, а проведена до неї висота дорівнює 5 см. Знайдіть площу трикутника.

а) 26 см2;     б) 13 см2;     в) 20 см2;     г) 40 см2.

  1. Периметр правильного трикутника дорівнює 6 см. Знайдіть його площу.

а)  см2;     б) 9 см2;     в) 4 см2;     г) 2 см2.

  1. Гіпотенуза прямокутного трикутника дорівнює 13 см, один з катетів 5 см. Знайдіть площу трикутника.

а) 15 см2;     б) 65 см2;     в) 30 см2;     г) 60 см2.

  1. Знайдіть площу трапеції з основами 4 см і 6 см та висотою 3 см.

а) 15 см2;     б) 72 см2;     в) 9 см2;     г) 11 см2.

  1. Дві сторони трикутника дорівнюють 14 см та 10 см, а кут між ними дорівнює 30°. Знайдіть площу трикутника.
  2. В трикутнику одна із сторін 29 см, а інша ділиться точкою дотику вписаного в трикутник кола, на відрізки 24 см та 1 см, починаючи від кінця першої сторони. Знайдіть площу трикутника.
  3. В паралелограмі бісектриса тупого кута, який дорівнює 150°, ділить його сторону на відрізки

5 см та 3 см, починаючи від вершини гострого кута. Знайдіть площу паралелограма.

  1. Основи рівнобічної трапеції дорівнюють 8 см та 38 см, а бічна сторона 25 см. Знайдіть площу трапеції.
  2. В прямокутній трапеції основи дорівнюють 25 см та 37 см, а менша діагональ є бісектрисою тупого кута. Знайдіть площу трапеції.
  3. Основи рівнобічної трапеції дорівнюють 12 см та 20 см, а діагональ 20 см. Знайдіть площу трапеції.

14 Знайдіть площу рівнобічної трапеції, описаної навколо кола, якщо її бічна сторона дорівнює 8 см, а гострий кут при основі дорівнює 30°.

 

 

ІV. Підведення підсумків. Виставлення оцінок.

V. Домашнє завдання

Прикріплені файли

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *