Дії другого ступеня з натуральними числами

Мета уроку:

  • узагальнити і систематизувати знання учнів виконання дій другого ступеня з натуральними числами; удосконалювати вміння і навички учнів розв’язувати приклади і задачі на множення і ділення натуральних чисел;
  • розвивати навички порівняння, узагальнення;
  • виховувати культуру математичної мови.

Тип уроку: систематизації і узагальнення знань, умінь і навичок.

Обладнання: демонстраційні картки для усної роботи.

Хід уроку

І. Організаційний етап

Налаштовую учнів на роботу, перевіряю готовність до уроку.

IІ. Повідомлення теми, мети і задач уроку

ІІІ. Перевірка виконання домашнього завдання

Перевірити правильність виконання домашніх завдань  за допомогою записів на дошці, які зроблено до початку уроку, та відповісти на запитання, які виникли в учнів при ви­конанні домашніх завдань.

ІV. Узагальнення знань

  • Фронтальне опитування у вигляді інтерактивної вправи «Мікрофон».
  1. Що означає помножити число а на число в?
  2. Як називають числа, які перемножують?
  3. Що таке добуток?
  4. Чому дорівнює добуток, коли один із множників дорівнює нулю?
  5. Що таке: ділене, дільник, частка ?
  6. Які закони множення і ділення знаєте?
  7. Клоун оголосив, що покаже математичний фокус: «Задумайте кожний яке-небудь число і не кажіть мені. Потім помножте його на 13. Результат поділіть на задумане число. А я за дві секунди оголошу всім, які числа ви одержали. У кожного получилось число13».  Поясніть, яку властивість ділення застосував тут клоун.

 

  • Усна робота з демонстраційними картками

Обчислити:

15 ·3;      24 ·5;       17 ·0;            235 ·1;

45:3;           132:6;             13200:60;         4500:3

 

  • Логічна вправа

Продовжити ряд:   0,9; 1,8; 3,6; 7,2; 14,4; …

1,2; 0,7; 2,2; 1,4; 3,2; 2,1; 4,2; 2,8; …

V. Узагальнення умінь і навичок

  • обчислення значень виразів: №№31(1,2), 37(1,2) – стор.328.

Ф і з к у л ь т х в и л и н к а

  • розкриття дужок: №34(1, 3, 5).
  • винесення спільного множника за дужки: №№35(1, 3, 5).
  • розв’язування текстових задач: №47.

VІ. Підсумок уроку

Виставлення оцінок. Акцентується увага на помилках, які допускали учні при розв’язуванні задач.

VІІ. Повідомлення домашнього завдання

Повторити закони множення і ділення, таблицю множення.

Розв’язати №№40(1), 49– стор.329.

Прикріплені файли

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *