Дії першого ступеня з натуральними числами.
Мета уроку:
- узагальнити і систематизувати знання учнів виконання дій першого ступеня з натуральними числами; удосконалювати вміння і навички учнів розв’язувати приклади і задачі на додавання і віднімання натуральних чисел;
- розвивати увагу, аналітичне, логічне, творче мислення;
- виховувати працелюбність, реалізуючи принципи виховання в колективі і через колектив, культуру математичної мови.
Тип уроку: систематизації і узагальнення знань, умінь і навичок.
Обладнання: демонстраційні картки для усної роботи.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Налаштовую учнів на роботу, перевіряю готовність до уроку.
IІ. Повідомлення теми, мети і задач уроку
ІІІ. Узагальнення знань
1) Сформулюйте закони додавання і віднімання { а+в=в+а; (а+в)+с= а+(в+с); (а+в)-с= (а- с)+в; (а+в)-с= (в- с)+а }
2) Використовуючи закони додавання і віднімання обчислити зручним способом:
107+32+93+68; (147+32) – 47; (147+32) – 32.
3) Як називаються компоненти дій додавання і віднімання?
4) Знайти помилку. Задача.
В одному ящику 56 кг яблук, а в другому на 4 кг більше. Скільки кг яблук в обох ящиках разом?
1) 56 кг + 4 кг = 60 кг (в обох разом)
2) 56 кг + 4 кг + 56 кг = 116 кг (в обох разом).
5) Робота з демонстраційними картками.
Обчислити: 90 – 34; 33·2; 2 кг50г:5; 1год 20хв:4; 2-0,7; 100·0,012; 0,42:0,6; 7 + 0,2; .
ІV. Узагальнення умінь і навичок
- обчислення значень виразів: №№17, 21(1,2) – стор.327.
Ф і з к у л ь т х в и л и н к а
- розв’язування текстових задач: №№23, 25
V. Підсумок уроку
Виставлення оцінок. Акцентується увага на помилках, які допускали учні при розв’язуванні задач.
VІ. Повідомлення домашнього завдання
Повторити закони додавання і віднімання, таблицю множення.
Розв’язати №№21(3,4), 24 – стор.327.